Mateřská škola Babice

 
 
 

O školce - Desatero nejen pro rodiče nově přijímaných dětí

<< zpět
 

Milí rodiče,
z vlastní zkušenosti vím, že my dospělí některé situace prožíváme hůř než děti. Nástup našeho dítěte do MŠ patří mezi ně. Dovoluji si Vám tedy předložit deset rad, které Vašemu dítěti vstup do naší MŠ usnadní.

 

1. Mluvte s dítětem o tom, jaké to v MŠ je, co všechno bude dělat, že ho čeká spousta zážitků...seznamte se s paní učitelkou.


2. Na chvíle odloučení zvykejte dítě již v domácím prostředí. Potřebuje si vyzkoušet, že i když jej opouštíte, vždycky se vrátíte.


3. Aby dítě chodilo do školky rádo, musí si k ní vybudovat kladný vztah. Nikdy mu MŠ prosím nevyhrožujte, vyhněte se výhrůžkám typu: „Když budeš zlobit, nechám tě ve školce i odpoledne..." Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu do školky a ujistěte ho, že to zvládne; zvýšíte tak jeho sebevědomí.


4. Veďte Vaše dítě k samostatnosti. Pomůžete mu zbavit se nejistoty a ono se pak bude cítit dobře. Procvičujte samostatnost zvláště v hygieně, v oblékání a během jídla. Současně ho ujistěte, že mu paní učitelka vždy ráda se vším pomůže.


5. Promluvte si s paní učitelkou o možnostech postupné adaptace - první dny může dítě navštěvovat školku např. jen na dvě hodiny.


6. Ranní loučení neprodlužujte. Pokud bude Vaše dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Nemějte strach, paní učitelka ho brzy uklidní a pomůže mu překonat stesk.


7. Můžete dát dítěti s sebou něco důvěrného, co mu navodí kontakt s domovem. (např. oblíbenou plyšovou hračku, látkový kapesníček, který voní „maminkou"...)


8. Plňte své sliby! Když řeknete, že přijdete po obědě, opravdu po obědě přijďte. Dítě je jinak nešťastné, ztrácí pocit bezpečí a důvěru a školku může vnímat negativně.


9. Odměny za pobyt v MŠ způsobí, že dítě nepřijme nové prostředí přirozeným způsobem.


10. Zamyslete se nad tím, jak nastávající situaci prožíváte Vy. Děti „mají radárky", dokážou velmi citlivě poznat projevy obavy a strachu rodičů a silně emotivně reagují.

 


Nemusíte se o své dítě bát, kdykoli bude potřebovat „pohladit", zahnat strachy, obavy, smutky...jsme tu!

Mgr. Michaela Horáková 

oči draka 

AKTUALITY

PORUCHA WEBOVÝCH STRÁNEK

13.09.2018 -   [více]

UŽ ZÍTRA...

02.09.2018 -   [více]

Další zprávy...

JÍDELNÍČEK

Pátek

Pondělí

Další dny...

KONTAKTNÍ INFORMACE

Mateřská škola Dráček, Babice p.o.
Ke Hřišti 390
251 01, Babice u Říčan
IČ: 71294163
DIČ: CZ71294163
ID datové schránky: 6a9qjkn